Gaziantep İngiltere Aile Birleşimi Kursu


Öğrenci Girişi

Formu Doldur, Seni Arayalım!


İletişime Geç

İngiltere Aile Birleşimi Sınav programı, IELTS Life Skills sınavına girerek konuşma ve dinleme becerilerinin A1 ve/veya B1 seviyesinde olduğunu belgelemek isteyen adaylara yöneliktir.

ingilizce a1 kursu

İngiltere Aile Birleşimi Kurs Programı

Öğrencilerin seviyeleri göz önünde bulundurularak, her öğrencinin hedefine uygun bir programı uzman eğitmenlerimizle beraber hazırlıyoruz. Yükünüzü hafifleterek, gerekli olan motivasyonu sizlere aşılamayı hedefliyor, başarının bu şekilde geleceğine inanıyor ve sevdiklerinizle bir an önce kavuşmanızı arzuluyoruz.

Programlarımız her öğrencinin seviyesine uygun olarak hazırlanmaktadır. Bu bağlamda seviyenizi belirledikten sonra grup çalışması veya birebir çalışmalar yaparak başarınızı garanti ediyoruz. 20 gün, 1 ay ve 2 aylık programlarımızla öğrencilerimizi sınava hazırlıyoruz.

GaziDil olarak, şehir dışından gelen kursiyerlerimiz için konaklama imkanı sunuyoruz.


gaziaintep yabancı dil kursu iletişim


Formu Doldur

IELTS Life Skills A1

Bu sınav, Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik başvurusunda gerekli olan konuşma ve dinleme becerilerinin Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesinde (CEFR) A1 seviyesinde olduğunu belgelemek isteyen ailelere yöneliktir. Bu sınav bazı vize kategorileri de dahil olmak üzere özellikle “Aile Birleşimi” vizesi almak isteyenler için uygundur. Sınav, (Speaking & Listening) Konuşma ve Dinleme bölümlerinden oluşur. IELTS Life Skills A1 sınavında, adaylar geçmiş kabul edilmek için her iki bölümden de geçmiş olmalıdır.

IELTS Life Skills B1

Bu sınav, Birleşik Krallık Vizesi ve Göçmenlik başvurusunda gerekli olan konuşma ve dinleme becerilerinin Avrupa Ortak Dil Referans Çerçevesinde (CEFR) B1 seviyesinde olduğunu belgeleyerek vatandaşlık ve yerleşim vizesi almak isteyenlere yöneliktir. Sınav, (Speaking & Listening) Konuşma ve Dinleme bölümlerinden oluşur. IELTS Life Skills B1 sınavında, adaylar geçmiş kabul edilmek için her iki bölümden de geçmiş olmalıdır.

blank

Sınav Hakkında Bilgiler

IELTS Life Skills A1 sınavı kapsamında olan konular genellikle öğrencinin basit düzeyde iletişim kurma becerilerini test etmeye yönelik “Kişisel Detaylar ve Tecrübeler, Aile ve Arkadaşlar, Alışveriş, İş, Sağlık, Hobi ve alışkanlıklar, Günlük aktiviteler, Eğitim, Ulaşım, Konaklama, Hava gibi temaları içermektedir. Sınav salonunda Examiner ve 2 aday bulunur. Sınav süresince:

Konuşma (Speaking) bölümünde, Examiner önce adaylara kişisel bilgilerini almak için sorular sorar. Her bir adaya birer konu verilir ve konu dâhilinde diğer adaya sorular sorması istenir.

Dinleme (Listening) bölümünde ise, adaylara 2 kısa ses kaydı dinletilir ve ardından bazı sorulara cevap vermeleri istenir, Sınavın son bölümünde ise adaylardan daha önce dinlemiş oldukları konuya ilişkin verilecek bir konu hakkında kendi aralarında konuşmaları istenir. Tüm sınav en çok 18 dakika sürer. Sınavda başarılı olunması halinde aday 2 yıl geçerli olan belgeyi almaya hak kazanır.

IELTS Life Skills B1 sınavı kapsamında olan konular genellikle öğrencinin etkin iletişim kurma becerilerini test etmeye yönelik “İş, Okul, Tecrübeler, Geçmiş aktiviteler, Eğitim, Hayaller, Planlar, Seyahat, Konaklama, Sağlık ve Vücut Bakımı, Çevre, Yiyecek-İçecek gibi temaları içermektedir. Sınav salonunda Examiner ve 2 aday bulunur. Sınav süresince:

Konuşma (Speaking) bölümünde, Examiner önce adaylara kişisel bilgilerini almak için sorular sorar. Examiner, her bir adaya birer konu verir ve konu dâhilinde diğer adaya sorular sormasını ister. Examiner her adaya birer konu vererek 1,5 dakika süresince verilen konuda konuşmasını ister, konuşma esnasında diğer öğrenci 3 soru hazırlamak ve konuşma bittiğinde diğer adaya sormak zorundadır.

Dinleme (Listening) bölümünde ise, adaylara 2 kısa ses kaydı dinletilir ve ardından bazı sorulara cevap vermeleri istenir, Sınavın son bölümünde ise adaylardan daha önce dinlemiş oldukları konuya ilişkin verilecek bir konu hakkında kendi aralarında konuşmaları istenir.

Tüm sınav en çok 22 dakika sürer. Sınavda başarılı olunması halinde, aday 2 yıl geçerli olan belgeyi almaya hak kazanır.