Gaziantep YDS Kursu

Ön Başvuru Formu

GaziDil olarak, YDS kursu eğitimi süresince öğrencilerin İngilizce altyapısını geliştirmeyi, öğrencileri sınav formatıyla ve karşılaşacağı soru tipleriyle tanıştırmayı, sınav süresini en iyi şekilde değerlendirebilmek adına YDS soruları ve çözümleri hakkında kısa yollar ve stratejiler öğretmeyi ve %100 başarı garantisi hedeflemekteyiz. Öğrencilerimiz, YDS kursu programımız dahilinde kurumumuzda yapılan özgün denemeler sayesinde bu stratejileri pekiştirme ve sınavlarda kullanarak puanındaki artışı gözlemleme şansı bulur.

gaziantep yds kursu

YDS Kursu Programı

YDS kursu programımız çerçevesinde hedefinize ve seviyenize yönelik en doğru programı sunmayı amaçlıyoruz. İngilizce yeterliliğinizin ölçüldüğü bu sınav formatında günlük konuşma İngilizcesinin kullanımı yaygın değildir. Bu yüzden deneyimli eğitmenlerimizin önderliğinde uyguladığımız stratejiler öğrencilerimizin başarı oranını arttırmaktadır. YDS kurslarında konularının tamamı, kelime, çeviri ve gramer yapıları başta olmak üzere detaylıca anlatılarak, öğrencinin İngilizce altyapısının güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

YDS SINAVI HAKKINDA

YDS’ye Nasıl Kayıt Olunur? İçeriği Nasıldır? Süresi Ne Kadardır?

YDS sınavlarının başvuruları internet üzerinden veya ÖSYM Bürolarından yapılır. 80 sorudan oluşan YDS’de her soru 1,25 puan değerindedir. Sınavda sadece doğru cevaplar değerlendirmeye alınmaktadır. Yanlış cevaplar değerlendirilmemektedir. Sınav süresi 180 dakika olup sınavın ilk 110 ve son 15 dakikasında sınavdan çıkılması yasaktır.

YDS’de Geçerli Puan Tablosu ve Dil Tazminat Hakkı Nasıldır?

YDS’den doçent adaylarının en az 65 puan, doktora ve sanatta yeterlilik adaylarının en az 55 puan almaları gerekir. Akademik kadro ilanları için ise her üniversite ve bölüm kendi taban puanını belirlemektedir. Ortalama olarak YDS’den 65 puan alan aday başarılı sayılabilir.

90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,

80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,

70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,

60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,

50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak değerlendirilmektedir.

YDS Sınav Sonucu Kaç Yıl Geçerlidir ve Sınav Tarihleri Nelerdir?

YDS puanının kullanılacağı kurumdan bu bilginin kontrol edilmesi gerekir. Bununla birlikte sınav sonucu, dil tazminatı için 5 yıl süreyle geçerlidir.

Sınava birkaç kez girmiş adayların aldıkları sonuçlar içinde en yüksek olanı geçerli sayılmaktadır. İlkbahar ve Sonbahar Dönemi olmak üzere yılda 2 kez yapılır. Sınav tarihlerinin en güncel hali ÖSYM’nin sitesinden incelenebilir.

Call Now ButtonHemen Ara
×
×

Sepet