İngilizce Dil Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

BİLGİ AL

Yeni bir lisan öğrenmek meziyetli bir iştir. Çünkü dil, canlılığa sahip, kültürel özelliği olan bir varlıktır. Dolayısıyla dili öğrenirken, aynı zamanda onun geçmişten bugüne kadar getirdiği tüm kültürel öğeleri de dağarcığımıza kazandırıyoruz. Bu nedenle öğrendiğiniz dilin sizi bir adım öne çıkartmasının yanı sıra yeni bir kültürel kimlik de sağladığını söyleyebiliriz. Peki İngilizce kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Çağımızda bilginin çok önemli olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Bilgi dediğimiz kavram da evrenseldir. Dünyaya ayak uydurmaya çalışırken İngilizce bilmemek uyum sürecini verimsizleştirir. Bu bağlamda eğitim hayatımız boyunca sürekli olarak İngilizceyi kavramak için çaba gösteririz. Ancak bu kadar uğraşmaya rağmen dili içselleştiremediğimiz zaman farklı yollar ve metotlar aramaya başlarız.

Bu süreçte bir kurs ile açığımızı kapatarak, öğrendiğimiz dilin tüm özelliklerini kullanmayı ve dünya ile entegre olabilmeyi hedefleriz. İngilizce kursu konusunda yardım talep ederken önümüzde pek çok seçeneğin olduğunu biliyoruz. Süreci yürütürken çeşitlilik içerisinde en iyiyi bulabilmek için soracağımız soruların yanıtlarına göre genel bir değerlendirme yapabiliriz. Yazımızda İngilizce kursu seçerken yanıt bulması gereken sorulara ışık tutacağız.

Yabancı Eğitmen

Dil öğrenimi için en önemli kıstaslardan birisi, eğitimin ana dil kullanıcıları tarafından verilmesidir. Dili, ana dil kullanıcısı ve Türkçe bilen eğitmenlerle deneyimle.

BAŞVUR

Garantili Eğitim

Eğitimlerde %90 devam koşulunu sağla, kur geçme sınavlarından başarısız olman durumunda aynı eği ücretsiz al.

Deneme Eğitimi

Başvuru formunu doldur, ücretsiz deneme eğitimine katıl. Alacağın eğitimi kayıt yaptırmadan deneme fırsatı yakala.

Minimum Öğrenci

 Eğitimleri maksimum 6 kişiden oluşan gruplar halinde al, dili en efektif şekilde öğren.

Esnek  Saatler

Grup eğitimlerine kayıt yaptıran ilk öğrenci ol, istediğin gün ve saatlerde grup eğitimi oluşturalım.

İngilizce Dil Kursu Seçerken Sorulması Gereken Sorular

BİLGİ AL

Eğitim Kalitesi Nasıl?

Bir kurumu başarılı kılan ilkeleridir. Dolayısıyla İngilizce konusunda yardım talep ettiğiniz kursun, ilkesel düzlemde oturmuş geleneği olmalıdır. Eğitim gören öğrencilerin aldığı eğitimden memnun bir geçmişinin olması ve başarıyı alışkanlık haline getirmesi oldukça önemlidir. Size bu konuda daha önceki dönemlerde eğitim alıp, iş ya da okul hayatında dil problemini ortadan kaldırmış kişilerin başarıları yol gösterebilir.

Sınıflar Kalabalık mı?

Eğitim hayatındaki en önemli etkenlerden birisi sınıf mevcududur. Genellikle bu konu hep göz ardı edilir, ancak sınıfların kalabalık olması eğitimde kaliteyi düşürür. Bu bağlamda İngilizce kursu seçerken mutlaka sınıfların genel mevcudunu öğrenin. Bu sayede herhangi bir problemde eğitmeniniz ile kısa sürede temasa geçebilir, sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz. Kursumuzda da bu etmenlere önem verdiğimiz için sınıflarımızı minimum düzeyde tutuyoruz. Bu sayede sizler de dilin tüm öğelerine kolayca hakim olabiliyorsunuz.

Sınıflar Seviyelere Göre Ayrılıyor mu?

Sınıf mevcudu kadar önemli bir diğer konu da seviye tespitidir. Kursa gelen her öğrenci aynı düzeyde olmayabilir. Bunun için kurs öncesinde gerekli tespit çalışması yapılır ve sınıflar bu şekilde ayrılır. Dolayısıyla herkes kendi seviyesindeki kişiler ile İngilizce eğitimi alma fırsatını yakalar.

Eğitmenler Tecrübeli mi?

Eğitim kurumunun başarısı kadrosu ile doğru orantılıdır. Başvuru yapmayı düşündüğünüz İngilizce kursun kalitesi konusunda aklınızda sorularınız varsa eğitmen kalitesini incelemeniz size yol gösterebilir. Kursumuz bünyesinde görev alan eğitmenimizin ana dili İngilizce, ancak Türkçeyi de oldukça akıcı şekilde konuşuyor. Dolayısıyla İngilizce eğitimi verirken, iletişim sorunu yaşama olasılığı ortadan kalkıyor. Derslerde aklınızda kalan soruları eğitmenimize rahatça sorabilir ve sıcağı sıcağına yanıt alabilirsiniz.

Öğrenci Görüşleri

Selam arkadaşlar kurs denince Gazidil diyorum çünkü ilk sınavda geçtim . Hocalardan Savaş hocamızın emeklerine sağlık o kadar ilgili o kadar insan canlısı ki her şey için teşekkür ediyorum. Gazidil Dil kursu Gaziantep’in en iyisi!

ŞENAY KILINÇ
Kesinlikle çok ilgili bir kurs. Özellikle hocaları size tamamen Almancayı sevdiriyorlar. Teşekkür ederim ilginiz için.
GÜLSENA SAVAŞ

Muhammed hocaya sonsuz güvenebilirsiniz İngilizce konusunda gerçekten çok çok iyi bir eğitmen.

SILA SAVCI

Size yaklaşımları diğer dil kurslarında bulamayacağınız ölçüde samimi ve içten. Günlük yaşantımızda öğreneceğiniz dil ile alakalı ihtiyacınız olan her şeyin dışında mesleki terimlerde de tam anlamıyla ‘master’ lar.

VAHAP BAYLAS
Görüşünü Bildir

Kurs Kaynakları Nasıl?

İyi bir kursu destekleyecek en önemli materyal kaynaklardır. Kaynakları sınırlı olan eğitim kurumunda görev alan eğitmenin, kursiyerlere vereceği de anlattığı kapsamda kalır. Dolayısıyla eğitim, kaliteli kaynak ile desteklenirse amacına ulaşmış olur.

Eğitim Garantili mi?

Bugün hangi hizmeti alırsak alalım garantisi olmasına özen gösteriyoruz. Buradan hareketle kurumsal garantinin olup olmadığına dikkat ediyorsak, geçmiş deneyimlere göz atmak gerekir. Eğitimin garantili olduğu söylemek ve bu söylemi eyleme dökememek günümüzün genel problemlerindendir. Dolayısıyla bir eğitim kurumu her kurs dönemi sonunda başarıyı yakalıyorsa eğitimi de garantilidir. Kurumumuz her kursiyerine, İngilizce eğitimi boyunca başarı garantisini sunuyor.

SIK SORULAN SORULAR

Hiç dil bilmiyorum, öğrenebilir miyim?2020-11-01T15:57:39+00:00

Eğitim sistemimiz dil eğitimi konusunda büyük yanlışları içinde barındırıyor. 12 yıl dil eğitimi almış bir birey başka bir dilde adını zor telaffuz edebiliyor. Dil eğitiminin doğal bir süreç olduğunu unutmuş durumdayız. Dolayısıyla öğrenmekte ve öğretmekte zorluk çekiyoruz. GaziDil olarak her seviyede konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Bize göre konuşulamayan dil kazanılmış değildir.Bu vizyonla hareket ederek her seviye eğitimlerimizde öğrenilen kalıpların özellikle öğrenci tarafından kullanılarak kazanılabileceğine inanıyoruz. Eğitimlerimiz her bireyin dil öğrenme becerisi değerlendirilerek oluşturulan gruplarla verilir.

Grup eğitimleri kaç öğrenciden oluşuyor?2020-11-01T15:58:29+00:00

Dil eğitimi için en önemli kriterlerden olan sınıf mevcudu, eğitimi alacak kişinin eğitmenle olan iletişimini maksimum düzeyde tutmak için maksimum 6 öğrenciden oluşan gruplarda verilir. Sınıf mevcudunun iki haneli sayılarda olması, eğitmenle olan iletişiminizi çok büyük ölçüde azaltacaktır. Bunu dikkate alarak grup eğitiminin itici gücünden en verimli şekilde yararlanıyoruz.

Deneme eğitimine katılabilir miyim?2020-11-01T13:36:51+00:00

Bütün dil eğitimlerimiz için talep etmeniz durumunda deneme eğitimi oluşturuyoruz. Bunun için iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak veya form göndererek talep oluşturabilirsiniz.

Eğitim saatleri ve eğitim tarihleri nedir?2020-10-25T16:14:39+00:00

GaziDil’de grup eğitimi saatleri, gruplara kayıt yaptıran ilk öğrenci tarafından belirlenir. İngilizce dil kursu ve Almanca dil kursu eğitimleri, A1, A2, B1 ve B2 eğitimleri için her ay 2’şer kez açılır. Arapça dil kursu grup dersi eğitimleri ayda 1 kez açılır. Açılacak grup tarihleri ve saatleri konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ben konuşmak istiyorum. Dil eğitimleriniz konuşma ağırlıklı mı geçiyor?2020-10-25T16:15:15+00:00

Bize göre konuşulamayan dil öğrenilmiş sayılmaz. Bütün seviyelerde konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Kalem ve defter yardımcı birer araç ve bunun bilincindeyiz.

Sertifika sınavlarını kazanma garantisi veriyor musunuz?2020-10-25T16:16:47+00:00

Sertifika sınavlarını kazanmanız için çok yoğun programlar uyguluyoruz. Eğer öğrenci başarısız olursa, aynı eğitimi ücretsiz veriyoruz. Kurumda yapılan deneme sınavlarıyla sertifika sınavlarından geçer not alıp alamayacağınızı öngörebiliyoruz.

Eğitimleriniz kaç yaşında başlıyor?2020-10-25T16:20:15+00:00

Bütün dil eğitimlerinde eğitimlerimizin başlangıç yaşı 7′ dir. Herhangi bir üst sınır yoktur. 7 yaş altı eğitimlerimiz birebir eğitim şeklinde verilir.

2020-11-08T14:38:16+00:00