Arapça Kursu Seçerken Bunlara Dikkat Edin

BİLGİ AL

Arapça, Sami dil ailesine mensup, oldukça zor bir dildir. Yazı karakterleri dilimizden farklı olan bu lisan, doğru bir kurs süreci geçirilirse kısa sürede öğrenilebilecek bir yapıya sahiptir.

Arapça son yıllarda ülkemizde çokça tercih edilen bir dildir. Hem bölgesel yakınlık hem de ticari ilişkiler bu isteği tetiklemektedir. Dolayısıyla buna bağlı olarak Gaziantep’ te birçok Arapça kursu hizmet veriyor ve bu arzı karşılamaya çabalıyor. Her konuda olabileceği gibi dil kursunda da kalitelinin yanında, kaliteden ödün veren kurslar yok değil. Bu bağlamda kaliteli bir Arapça Kursu ‘nda bulunması gerekenleri ve Gaziantep ’te Arapça Dil kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda ele aldık.

Yabancı Eğitmen

Dil öğrenimi için en önemli kıstaslardan birisi, eğitimin ana dil kullanıcıları tarafından verilmesidir. Dili, ana dil kullanıcısı ve Türkçe bilen eğitmenlerle deneyimle.

BAŞVUR

Garantili Eğitim

Eğitimlerde %90 devam koşulunu sağla, kur geçme sınavlarından başarısız olman durumunda aynı eğitimi ücretsiz al.

Öğrenci Görüşleri

Selam arkadaşlar kurs denince Gazidil diyorum çünkü ilk sınavda geçtim . Hocalardan Savaş hocamızın emeklerine sağlık o kadar ilgili o kadar insan canlısı ki her şey için teşekkür ediyorum. Gazidil Dil kursu Gaziantep’in en iyisi!

ŞENAY KILINÇ
Kesinlikle çok ilgili bir kurs. Özellikle hocaları size tamamen Almancayı sevdiriyorlar. Teşekkür ederim ilginiz için.
GÜLSENA SAVAŞ

Muhammed hocaya sonsuz güvenebilirsiniz İngilizce konusunda gerçekten çok çok iyi bir eğitmen.

SILA SAVCI

Size yaklaşımları diğer dil kurslarında bulamayacağınız ölçüde samimi ve içten. Günlük yaşantımızda öğreneceğiniz dil ile alakalı ihtiyacınız olan her şeyin dışında mesleki terimlerde de tam anlamıyla ‘master’ lar.

VAHAP BAYLAS
Görüşünü Bildir

Arapça Kursu Seçerken Dikkat

BİLGİ AL

Dil kurslarında öğrenilecek lisana göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bunu yanı sıra değişkenliğe etki eden sınıf mevcudu ve ortamı, kullanılan kaynaklar, eğitmen kadrosu gibi pek çok etmen söz konusudur. Gaziantep ’te Arapça kursu konusunda araştırma yaptığınızda karşınıza birçok fiyat çıkacaktır. Ancak özellikle dil eğitiminde fiyat tek kıstasınız olmamalıdır. Arapça Kursu fiyatları hakkında bilgi almanca için lütfen bizimle iletişime geçin.

Gaziantep’te Arapça Kursu Seçerken Dikkat!

Gaziantep gibi nüfusu fazla, Arap dünyasına konum olarak yakın bir lokasyonda bu dili öğrenmek ve hayatınızda uygulamak istiyorsanız gideceğiniz kursa dikkat etmelisiniz. Öncelikli olarak incelemeniz gereken eğitmen kadrosudur. Kadro size dilin tüm inceliklerini gösterebilecek kapasitede olmalıdır. Bu bağlamda eğitmen kadrosunun ana dili Arapça olmalı, bunun yanı sıra eğitimci olmalıdır. Kısacası yalnızca o millete mensup olması, dili öğretebilmek yetisine sahip olduğu anlamına gelmez.

Sınıfların mevcudu az olmalıdır. Kalabalık sınıflar öğrenim konusunda sizi sıkıntıya sokacaktır. Eğitimci herkese eşit miktarda zaman ayıramayacağı ve kursiyerin aklındaki soruları cevaplandıramayacağı için, Gaziantep’te eğitim alacağınız Arapça dil kursunda sınıf mevcudunu mutlaka öğrenin.

Kaliteli kaynak, dil öğreniminde kursiyeri destekleyici etmenlerin başında gelir. Seçtiğiniz Arapça kursunda kaynakları sorgulayın ve kaliteli olup olmadığını araştırın.

İyi bir kurs mutlaka size eğitim garantisi verebilmelidir. Bu eğitimin kalitesini gösterir. Dolayısıyla konuşma garantili bir eğitimi süreci yoksa o kursa şüphe ile yaklaşmalısınız.

Çalışırken bu dili öğrenmek istiyorsanız, size özel saatler mutlaka olmalıdır. Esnek eğitim saati konusunda katı tutum sergileyen kurslar, size istediğiniz verimi sağlayamaz. Bunun temel nedeni yalnızca gidebildiğiniz derslere katılabilecek, aradaki birçok konuyu kaçıracaksınız.

Dil Öğrenmekteki Amacınızı Sorgulayın

Gaziantep’te Arapça dil kursu seçerken belli başlı kriterlere önemsemeniz gerekiyor. Buna göre belki de en önemli hususlardan birisi, dili ne amaçla öğrenmek istediğinizdir. Dil kursu istediği kadar kaliteli ve uzun yıllardır hizmet versin ulaşmak istediğiniz hedefle bir kesişim noktası yoksa sorun var demektir. Dil tek bir noktadan ele alınamayacak kadar değerli ve canlı bir varlıktır. Dolayısıyla kursta göreceğiniz hemen her şey normal hayatın içerisinden olmalı ki mezun olduğunuzda sanki dili öğrenmiş gibi değil, zaten biliyormuş gibi hissedin.

Neden Arapça Öğrenmeliyiz?

Arapça öğrenmek zorlu bir süreci kapsasa da günümüzde ülkemizde çokça istenen bir özellik haline geldi. Dolayısıyla pek çok sebepten Arapça öğrenmek ve Arapça dil kursuna giderek kendinize yeni alanlar yaratmak isteyebilirsiniz. Özellikle Arap coğrafyasına yakınlığımız ve uzun yıllardır süregelen ticari ilişkilerimiz bu dilin öğrenilmesini zorunlu kılıyor. Eğer ithalat – ihracat işleri ile uğraşıyorsanız ve yakın coğrafya ile iş yapıyorsanız öğrenmenizde fayda var. Çünkü dilini bildiğiniz bir kişi sizi kendisine daha yakın hissediyor.

Bir diğer önemli konu ise İlahiyat alanında eğitim alan, ancak Arapça konusunda eksiklik yaşayan kişilerin, bu kurslara gelerek dili en doğru ve verimli şekilde öğrenebilmeleri, mesleki yaşantılarında uygulamaya geçirebilmeleridir. Bu amaçla kursumuza gelebilir, lisanın tüm özelliklerini yeterli eğitim süreleri içerisinde öğrenebilirsiniz.

SIK SORULAN SORULAR

Hiç dil bilmiyorum, öğrenebilir miyim?2020-11-01T15:57:39+00:00

Eğitim sistemimiz dil eğitimi konusunda büyük yanlışları içinde barındırıyor. 12 yıl dil eğitimi almış bir birey başka bir dilde adını zor telaffuz edebiliyor. Dil eğitiminin doğal bir süreç olduğunu unutmuş durumdayız. Dolayısıyla öğrenmekte ve öğretmekte zorluk çekiyoruz. GaziDil olarak her seviyede konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Bize göre konuşulamayan dil kazanılmış değildir.Bu vizyonla hareket ederek her seviye eğitimlerimizde öğrenilen kalıpların özellikle öğrenci tarafından kullanılarak kazanılabileceğine inanıyoruz. Eğitimlerimiz her bireyin dil öğrenme becerisi değerlendirilerek oluşturulan gruplarla verilir.

Grup eğitimleri kaç öğrenciden oluşuyor?2020-11-01T15:58:29+00:00

Dil eğitimi için en önemli kriterlerden olan sınıf mevcudu, eğitimi alacak kişinin eğitmenle olan iletişimini maksimum düzeyde tutmak için maksimum 6 öğrenciden oluşan gruplarda verilir. Sınıf mevcudunun iki haneli sayılarda olması, eğitmenle olan iletişiminizi çok büyük ölçüde azaltacaktır. Bunu dikkate alarak grup eğitiminin itici gücünden en verimli şekilde yararlanıyoruz.

Deneme eğitimine katılabilir miyim?2020-11-01T13:36:51+00:00

Bütün dil eğitimlerimiz için talep etmeniz durumunda deneme eğitimi oluşturuyoruz. Bunun için iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak veya form göndererek talep oluşturabilirsiniz.

Eğitim saatleri ve eğitim tarihleri nedir?2020-10-25T16:14:39+00:00

GaziDil’de grup eğitimi saatleri, gruplara kayıt yaptıran ilk öğrenci tarafından belirlenir. İngilizce dil kursu ve Almanca dil kursu eğitimleri, A1, A2, B1 ve B2 eğitimleri için her ay 2’şer kez açılır. Arapça dil kursu grup dersi eğitimleri ayda 1 kez açılır. Açılacak grup tarihleri ve saatleri konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ben konuşmak istiyorum. Dil eğitimleriniz konuşma ağırlıklı mı geçiyor?2020-10-25T16:15:15+00:00

Bize göre konuşulamayan dil öğrenilmiş sayılmaz. Bütün seviyelerde konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Kalem ve defter yardımcı birer araç ve bunun bilincindeyiz.

Sertifika sınavlarını kazanma garantisi veriyor musunuz?2020-10-25T16:16:47+00:00

Sertifika sınavlarını kazanmanız için çok yoğun programlar uyguluyoruz. Eğer öğrenci başarısız olursa, aynı eğitimi ücretsiz veriyoruz. Kurumda yapılan deneme sınavlarıyla sertifika sınavlarından geçer not alıp alamayacağınızı öngörebiliyoruz.

Eğitimleriniz kaç yaşında başlıyor?2020-10-25T16:20:15+00:00

Bütün dil eğitimlerinde eğitimlerimizin başlangıç yaşı 7′ dir. Herhangi bir üst sınır yoktur. 7 yaş altı eğitimlerimiz birebir eğitim şeklinde verilir.

2020-11-09T06:24:47+00:00