Almanca Dil Kursu Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

BİLGİ AL

Almanya bizim ikinci vatanımız olması ile biliniyor. Pek çok gurbetçi vatandaşlarımız 60’lı yıllarda Almanya’ya göçerek, yeni bir hayatın peşinden gitmişlerdir. Dolayısıyla Almanca bizim için öğrenilmesi gereken bir dildir. Peki Almanca kursu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Özellikle kariyerlerine Almanya’da devam etmek isteyen ve eş birleşimi ile Almanya’ya gitmek isteyen kişiler Gaziantep ‘te Almanca Kursu için araştırma yapıyorlar. Almanya aile birleşiminde öncelikli olarak A1 (en alt seviye) Almanca bilgisi arıyor. Bu bağlamda dili hiç bilmeyen birisi sıfırdan bir kursa başladığında en alt seviyeyi öğrenmiş olmalı ve bunu kanıtlayabilmelidir. Gaziantep ‘te Almanca Kursu arayan kişilerin bir diğer opsiyonu da profesyonel kariyerlerine Almanya’da devam etmek istemleridir.

Gaziantep’te Almanca Dil Kursu konusunda pek çok seçenek bulunsa da elbette her kurs aynı seviyede eğitim verememektedir. Bunun için Gaziantep ’te Almanca Kursu seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda ele aldık.

Yabancı Eğitmen

Dil öğrenimi için en önemli kıstaslardan birisi, eğitimin ana dil kullanıcıları tarafından verilmesidir. Dili, ana dil kullanıcısı ve Türkçe bilen eğitmenlerle deneyimle.

BAŞVUR

Almanca Dil Kursu Fiyatları

BİLGİ AL

Fiyat politikası belirli kıstaslara göre belirlenir. Az kişilik sınıf, kullanılan kaynaklar, Almanca dil seviyeniz belirleyici etkilerin başında geliyor. Dolayısıyla saydıklarımızın toplamı kaliteli bir kursun da nasıl olması gerektiğini bize gösteriyor. Fiyatlarımız ve eğitim metotlarımız hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Hedeflediğiniz Noktaya Ulaştıracağına Emin Olun

İyi bir dil kursu sizi hedeflediğiniz noktaya ulaştırana kadar yol gösterici pozisyonunu bırakmaz. Bu bağlamda öncelikli olarak dil öğrenmekteki birincil amacınızı belirleyin. Öğrenci olarak Almanya’ya gitmek, aile birleşimi imkanından yararlanarak Alman vatandaşı olabilmek ya da hangi sebepten olursa olsun. Varacağınız noktaya ulaşana kadar seçeceğiniz Almanca dil kursu arkanızda olmalıdır. Eğitim garantisi veren bir eğitim kurumu, siz dili tam manasıyla kavrayana kadar sizinle birlikte aynı yolu alır. Böylece öğrenme sürecinizi inanılmaz derecede hızlandırarak, eğitimden alabileceğiniz maksimum verimi almanızı sağlar.

Kaynakları Kaliteli Olmalı

İyi bir kursun kaynaklarının kaliteli olması oldukça önemlidir. Bunun temel sebebi, öğrenme aşamasından sonra derslerin iyi kaynaklarla desteklenmesi, sürecin daha hızlı ve sorunsuz geçmesini sağlayacaktır. Almanca dil kursu seçerken kaynaklara özen gösteren bir kurs tercih etmeniz, ileride dili en etkili şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.

Eğitmenlerin Kalitesi Önemlidir

Kurslarda ana dili Almanca olan hocalardan ders alabilirsiniz. Bu ilk bakışta son derece güzel bir duygu uyandırabilir. Ancak hoca sizi anlamakta güçlük çekiyorsa ve aranızda iletişim problemi varsa, alabileceğiniz maksimum verim direkt minimuma düşer. Bunun temel sebebi sormak istediklerinize net cevap alamamanız olacaktır.almanca kursu, gaziantep almanca kursu, almanca dil kursları, gaziantep almanca dil kursları, almanca kursu fiyatları, almanca dil kursu fiyatları, gaziantep almanca dil kursu fiyatları, almanca dil eğitimi

Dolayısıyla kursu veren yabancı hocaların Türkçe bilmesi ve sizin problemlerinize direkt müdahale edebilmesi, sizin en iyi kurs deneyimini yaşamanızı sağlayacaktır.

Geçmiş Yıllardaki Başarılarını Araştırın

Kurslar sürekli olarak mezunlar verirler. Ancak iyi bir kursun başarısı verdiği mezun sayısı değil, mezunlarının yakaladığı başarı oranıdır. Buradan hareketle geçmiş yıllardaki kursiyerlerin Almanca konusunda yakaladıkları başarıları mutlak suretle araştırın. Hangi sınavlardan ne gibi dereceler elde ettiklerini sorgulayın. Bu size Almanca dil kursu konusunda bir fikir verecektir.

Eğitim Saati Yeterli mi?

Gaziantep’te Almanca kursu konusunda seçim yaparken göz önüne almanız gereken bir diğer konu da eğitim saatinin yeterliliğidir. Eğitim saati yeterli olmayan ya da çok fazla sıkışık program içerisinde size dil öğretmeye çabalayan kurslar size çok fazla bir şey katmayacaktır. Dil, doğal akışı içerisinde öğrenilen bir varlıktır.

Bunun yanı sıra bir çalışan iseniz ve eğitim saatlerinin size göre ayarlanmasını istiyorsanız, bu en doğal hakkınızdır. Esnek eğitim saatleri sunan kurumun kaliteli eğitim verme ihtimali son derece yüksektir.

SIK SORULAN SORULAR

Hiç dil bilmiyorum, öğrenebilir miyim?2020-11-01T15:57:39+00:00

Eğitim sistemimiz dil eğitimi konusunda büyük yanlışları içinde barındırıyor. 12 yıl dil eğitimi almış bir birey başka bir dilde adını zor telaffuz edebiliyor. Dil eğitiminin doğal bir süreç olduğunu unutmuş durumdayız. Dolayısıyla öğrenmekte ve öğretmekte zorluk çekiyoruz. GaziDil olarak her seviyede konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Bize göre konuşulamayan dil kazanılmış değildir.Bu vizyonla hareket ederek her seviye eğitimlerimizde öğrenilen kalıpların özellikle öğrenci tarafından kullanılarak kazanılabileceğine inanıyoruz. Eğitimlerimiz her bireyin dil öğrenme becerisi değerlendirilerek oluşturulan gruplarla verilir.

Grup eğitimleri kaç öğrenciden oluşuyor?2020-11-01T15:58:29+00:00

Dil eğitimi için en önemli kriterlerden olan sınıf mevcudu, eğitimi alacak kişinin eğitmenle olan iletişimini maksimum düzeyde tutmak için maksimum 6 öğrenciden oluşan gruplarda verilir. Sınıf mevcudunun iki haneli sayılarda olması, eğitmenle olan iletişiminizi çok büyük ölçüde azaltacaktır. Bunu dikkate alarak grup eğitiminin itici gücünden en verimli şekilde yararlanıyoruz.

Deneme eğitimine katılabilir miyim?2020-11-01T13:36:51+00:00

Bütün dil eğitimlerimiz için talep etmeniz durumunda deneme eğitimi oluşturuyoruz. Bunun için iletişim numaralarımız üzerinden bize ulaşarak veya form göndererek talep oluşturabilirsiniz.

Eğitim saatleri ve eğitim tarihleri nedir?2020-10-25T16:14:39+00:00

GaziDil’de grup eğitimi saatleri, gruplara kayıt yaptıran ilk öğrenci tarafından belirlenir. İngilizce dil kursu ve Almanca dil kursu eğitimleri, A1, A2, B1 ve B2 eğitimleri için her ay 2’şer kez açılır. Arapça dil kursu grup dersi eğitimleri ayda 1 kez açılır. Açılacak grup tarihleri ve saatleri konusunda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ben konuşmak istiyorum. Dil eğitimleriniz konuşma ağırlıklı mı geçiyor?2020-10-25T16:15:15+00:00

Bize göre konuşulamayan dil öğrenilmiş sayılmaz. Bütün seviyelerde konuşma ağırlıklı dil eğitimi veriyoruz. Kalem ve defter yardımcı birer araç ve bunun bilincindeyiz.

Sertifika sınavlarını kazanma garantisi veriyor musunuz?2020-10-25T16:16:47+00:00

Sertifika sınavlarını kazanmanız için çok yoğun programlar uyguluyoruz. Eğer öğrenci başarısız olursa, aynı eğitimi ücretsiz veriyoruz. Kurumda yapılan deneme sınavlarıyla sertifika sınavlarından geçer not alıp alamayacağınızı öngörebiliyoruz.

Eğitimleriniz kaç yaşında başlıyor?2020-10-25T16:20:15+00:00

Bütün dil eğitimlerinde eğitimlerimizin başlangıç yaşı 7′ dir. Herhangi bir üst sınır yoktur. 7 yaş altı eğitimlerimiz birebir eğitim şeklinde verilir.

Öğrenci Görüşleri

Selam arkadaşlar kurs denince Gazidil diyorum çünkü ilk sınavda geçtim . Hocalardan Savaş hocamızın emeklerine sağlık o kadar ilgili o kadar insan canlısı ki her şey için teşekkür ediyorum. Gazidil Dil kursu Gaziantep’in en iyisi!

ŞENAY KILINÇ
Kesinlikle çok ilgili bir kurs. Özellikle hocaları size tamamen Almancayı sevdiriyorlar. Teşekkür ederim ilginiz için.
GÜLSENA SAVAŞ

Muhammed hocaya sonsuz güvenebilirsiniz İngilizce konusunda gerçekten çok çok iyi bir eğitmen.

SILA SAVCI

Size yaklaşımları diğer dil kurslarında bulamayacağınız ölçüde samimi ve içten. Günlük yaşantımızda öğreneceğiniz dil ile alakalı ihtiyacınız olan her şeyin dışında mesleki terimlerde de tam anlamıyla ‘master’ lar.

VAHAP BAYLAS
Görüşünü Bildir
2020-11-08T16:07:48+00:00