Almanya’da Mühendislik

BİLGİ AL

Almanya’da Mühendislik eğitimi almak için veya Almanya’da mühendis olarak çalışmak için belirli bir düzeyde Almanca bildiğinizi gösteren dil yeterlilik sertifikası, Alman Üniversiteleri ve Alman Konsolosluğu tarafından istenen belgelerdendir.

Almanya’da mühendis olarak çalışmak için B2 düzeyinde Almanca bilmeniz gerekiyor. Ayrıca İngilizce eğitim veren çoğu üniversitede belirli bir düzeyde Almanca bilmenizi ön koşul koşuyor. Her üniversite dil yeterliliği konusunda kendi kıstaslarını koymuş durumda. Bu bağlamda gidilmek istenilen üniversitenin hangi dili ne düzeyde istediği, dil yeterliliğini hangi sınavlarla ispatlamanız gerektiği gibi konular o üniversitenin özelinde incelenmelidir.

Özellikle mühendislik alanında gün geçtikçe artan istihdam açığı, mühendis olarak Almanya’da çalışmak isteyenler için büyük bir avantajdır. Ancak adayların bu süreçle ilgili en çok zorlandıkları alan dil yeterliliğini istenilen koşullarda ispatlamaktır.

Daha önce onlarca mühendis ve mühendis adayını dil yeterliliği sınavlarına hazırlayan GaziDil ile bunun sanıldığı kadar yorucu bir maraton olmadığını göreceksiniz.

B2 düzeyine kadar sertifika garantili eğitimlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sertifika
Garantili
Almanca
Eğitimleri

BAŞVUR

Garantili Eğitim

Eğitimlerde %90 devam koşulunu sağla, kur geçme sınavlarından başarısız olman durumunda aynı eğitimi ücretsiz al.

Deneme Eğitimi

Başvuru formunu doldur, ücretsiz deneme eğitimine katıl. Alacağın eğitimi kayıt yaptırmadan deneme fırsatı yakala.

Minimum Öğrenci

 Eğitimleri maksimum 6 kişiden oluşan gruplar halinde al, dili en efektif şekilde öğren.

Esnek  Saatler

Grup eğitimlerine kayıt yaptıran ilk öğrenci ol, istediğin gün ve saatlerde grup eğitimi oluşturalım.